Цветовая схема:
C C C C
Шрифт
Arial Times New Roman
Розмір шрифту
A A A
Кернинг
1 2 3
Изображения:
  • 16600, м. Ніжин, вул. Богуна 1
  • (04631) 2-35-42, (097) 871-88-60
  • [email protected]

Учням та батькам

ЗАСВІТИ СВІЧКУ ПАМ'ЯТІ
Лист 25

26 листопада Україна вшановує жертв Голодомору.  «Голодомор не зламав» — до Дня пам’яті Голодомору цьогоріч згадуватимуть видатних діячів, які пережили геноцид. Пам’ятні заходи відбудуться по всій Україні та в 32 країнах світу.  Цього року національні пам’ятні заходи присвячені людям, які змогли реалізувати себе, попри травму пережитого у 1932-1933 роках. «Голодомор не зламав» — ані цих людей, ані наш народ.

Педагогічний тренінг "Формування морально-етичних цінностей учнів у процесі вивчення сусупільно-гуманітарних дисциплін"
Лист 25

23 листопада 2016 р. в Ніжинському обласному педагогічному ліцеї Чернігівської обласної ради для вчителів української мови та літератури, зарубіжної літератури був проведений педагогічний тренінг "Формування морально-етичних цінностей учнів у процесі вивчення сусупільно-гуманітарних дисциплін".

У нас у гостях Український інститут вивчення Голокосту "Ткума"
Лист 25

23 листопада 2016 року в Ніжинському обласному ліцеї Чернігівської обласної ради відбулася зустріч вчителів та ліцеїстів із представниками Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума» у межах освітнього проекту «Уроки війни та уроки Голокосту. Уроки толерантності».

Декада української мови
Лист 22

Щоб любити – треба знати, а щоб проникнути в таку тонку й неосяжну, величну й багатогранну річ, як мова, треба її любити.  Василь Сухомлинський

Відбулась науково-практична конференція «АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ВИВЧЕННЯ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ: ДОСВІД МИНУЛОГО - ПОГЛЯД У МАЙБУТНЄ»
Лист 18

17 листопада 2016 року до Ніжинського обласного педагогічного ліцею завітали на науково-практичну конференцію «АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ВИВЧЕННЯ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ: ДОСВІД МИНУЛОГО - ПОГЛЯД У МАЙБУТНЄ» 64 учасники з Києва, Броварів, Бобровиці, Козельця, Чернігова, Ніжина, Канева, Ніжинського та Прилуцького районів. Конференція відбулася за ініціативи та підтримки Управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації, ОКПНЗ «Чернігівська МАН учнівської молоді», факультету іноземн...

Микола Сингаївський
Лист 14

12 листопада виповнилося 80 років від дня народження відомого українського поета, автора слів відомої, мабуть, кожному українцю пісні "Чорнобривці" - Миколи Сингаївського.

Конкурсу з української мови імені Петра Яцика
Лист 9

09 листопада 2016 року відбувся І етап XVIІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. У ньому взяли участь близько 30 учнів І та ІІ курсів. Учителі української мови Т. М. Сидоренко, Т. І. Шевченко й Т. І. Бутурлим привітали всіх присутніх, оголосили умови конкурсу. Кисіль Оля, учениця І курсу класу іноземної філології, підготувала виступ про життєвий шлях Петра Яцика, канадського мецената українського походження, засновника міжнародного конкурсу з української мови.

Українська гельсінська група
Лист 9

9 листопада 2016 року відзначається 40-річчя заснування Української громадської групи сприяння виконанню Гельсінських угод (Української гельсінської групи). Це була перша легальна правозахисна організація в Українській РСР, яка відіграла одну з ключових ролей у національно-визвольній боротьбі Українського народу, розпочала ненасильницький, легальний і правовий шлях у здобутті Україною незалежності, становленні демократії, поваги до прав людини.

Запрошуємо взяти участь у конференції
Лист 8

ЗАПРОШУЄМО учнів 9-11 класів, вчителів англійської мови, студентів, магістрантів, аспірантів, здобувачів, науковців узяти участь у роботі обласної науково-практичної конференції на тему: «Актуальні проблеми та перспективи вивчення іноземної мови: досвід минулого - погляд у майбутнє», яка відбудеться 17 листопада 2016 року у Ніжинському обласному педагогічному ліцеї Чернігівської обласної ради (м. Ніжин, вул. Богуна 1). ПОРЯДОК РОБОТИ 9:00 – 9:30 – реєстрація 9:40 – 11:00 – пленарне засідання ...

Педагогічні читання
Лист 7

03.11.16 в ліцеї були проведені педагогічні читання на тему: “Педагогічні ідеї І.Д. Беха в сучасному освітньому просторі”. Дякуємо вчителям ліцею Бутурлим Т.І., Карпенко С.І., Павлюк Л.М., Рябцевій О.М., вихователю Палаєвій М.В. за змістовні доповіді про життя та дослідження І. Д. Беха з теорії виховання. Доля дитини, її виховання й розвиток є стрижнем не тільки наукових, а й життєвих, особистісних інтересів ученого.

Михайло Семенович Гриценко
Лист 7

07 листопада 2016 року виповнюється 109 років із дня народження Михайла Семеновича Гриценка, фахівця у галузі історії педагогіки, автора наукових праць з історії школи в Україні, історії педагогіки, навчальних посібників з періодизації історії освіти.

180 років (1837) з початку видання діячами «Руської трійці» альманаху «Русалка Дністровая» — першої книги українською мовою в Галичині
Лист 4

"Русалка Дністровая" - перший західноукраїнський альманах, виданий у Будапешті в 1837 році, підготовлений діячами літературного гуртка "Руська трійця" – Маркіяном Шашкевичем, Яковом Головацьким та Іваном Вагилевичем.

Тиждень фізики та астрономії
Жов 31

Із 17 по 21 жовтня в ліцеї було проведено тиждень фізики та астрономії. Протягом тижня учні мали можливість узяти участь у астрономічній вікторині, фотоконкурсі «Фізика очима ліцеїстів», уроці-семінарі «Фізика навколо нас», конкурсі тематичних стінгазет та переглянули відеофільм «Наукові дурниці».

ВІТАЄМО З ПЕРЕМОГОЮ у VІІІ МІЖНАРОДНОМУ ФОРУМІ "ІННОВАТИКА В СУЧАСНІЙ ОСВІТІ"
Жов 25

Педагогічний колектив Ніжинського обласного педагогічного ліцею отримав Почесне звання «Лауреат конкурсу» І ступеня у номінації «Інноваційні підходи до вивчення англійської мови в навчальних закладах» за творчу роботу з теми: «Використання інноваційних технологій при вивченні англійської мови у навчально-виховному процесі ліцею». Роботу підготувала творча група ліцею у складі Т.М.Вантух, С.М.Сліпак, Л.М.Павлюк, Л.І.Петренко, С.О.Потебня, Т.М.Шевчук.

Під Покровом Пресвятої Богородиці
Жов 17

12 жовтня 2016 року ліцейська громада відсвяткувала свято Захисника України, День Українського Козацтва та Покров Пресвятої Богородиці літературно-музичною світлицею «Під Покровом Пресвятої Богородиці».

ДО 20 жовтня 2016 РОКУ приймаються матеріали до "НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНОГО ВІСНИКА НІЖИНСЬКОГО ОБЛАСНОГО ПЕДАГОГІЧНОГО ЛІЦЕЮ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ"
Жов 12

До друку приймаються наукові статті, методичні розробки уроків науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів та вчителів загальноосвітніх шкіл, ліцеїв, професійно-технічних училищ тощо. Збірник буде формуватися з наступних секцій: гуманітарні науки; природничо-математичні наук; соціально-психологічна та виховна робота.

Іван Артемович Панькевич
Жов 11

06 жовтня 2016 року виповнюється 129 років із дня народження Івана Артемовича Панькевича, українського мовознавця, літературознавця, історика, педагога, громадського діяча, одного із засновників товариства «Просвіта» і «Педагогічного товариства Підкарпатської Русі» в Ужгороді, автора шкільних підручників для молодших класів середніх шкіл, праць із літературознавства, фольклору Галичини, краєзнавства, педагогіки.

Ліцеїсти стали учасниками "Патріотичного фото проекту"
Жов 6

Ліцеїсти стали учасниками "Патріотичного фото проекту"

Михайло Корнійович Чалий
Жов 6

24 вересня 2016 року виповнилося 200 років від дня народження Михайла Корнійовича Чалого (1816-1907), українського педагога і громадсько-політичного діяча, біографа Тараса Шевченка.

Феодосій Печерський
Жов 6

В 2016 році відзначаємо 980 років від дня народження Феодосія Печерського. Феодосій Печерський – святий Православної церкви, давньоруський церковний діяч, письменник, просвітитель, один із засновників і другий ігумен Києво-Печерського монастиря, фундатор монастирської ідеології православного чернецтва, автор спільножитійного монастирського уставу, творів повчального характеру – двох послань до князя Ізяслава, восьми «Слів» і «Повчань», «Слова про терпіння і любов», «Повчання про терпіння і смирення», «Про кари бож...