Цветовая схема:
C C C C
Шрифт
Arial Times New Roman
Розмір шрифту
A A A
Кернинг
1 2 3
Изображения:
  • 16600, м. Ніжин, вул. Богуна 1
  • (04631) 2-35-42, (097) 871-88-60
  • [email protected]

Новини

Гнат Мартинович Хоткевич

31 грудня 2016 року виповнюється 139 років від дня народження українського письменника, історика, бандуриста, композитора, етнографа, педагога, театрального і громадсько-політичного діяча, Гната Мартиновича Хоткевича.

З НОВИМ РОКОМ!

Дорогі учні, вчителі, батьки! Вітаємо Вас із Новим 2017 роком. Новий рік - особливе свято. Це час підведення підсумків і складання планів на майбутнє. Напередодні Нового року ми всі мріємопро прості й вічні цінності: здоров'я і щастя, добробут і успіх. Нехай новий рік принесе нам мир і радість, стане роком звершень і нових починань! Із повагою директор ліцею Тетяна Михайлівна Шевчук.

Конкурс учнівських есе «Яким я бачу своє найближче майбутнє»

Конкурс проводиться з метою виявлення творчо обдарованої, нестандартно мислячої, ініціативної учнівської молоді; формування потреби в самовдосконаленні, профорієнтаційного самовизначення підлітків; розвитку активної життєвої позиції; підвищення інтересу до вивчення української та англійської/німецької мови, української літератури та історії, фізики й математики.

Павло Гнатович Житецький

Павло Гнатович Житецький народився 23 грудня 1836 (4 січня 1837), у місті Кременчук, тепер Полтавська область в родині священика. Був відомим українським філологом, педагогом і громадським діячем, доктором російської словесності з 1908, членом-кореспондентом Петербурзької Академії Наук з 1898, членом НТШ (Наукове товариство ім. Т. Шевченка) у Львові з 1903.

Петро Могила

Петро Могила – вихідець із древнього молдавського роду бояр. Народився 21 грудня 1596 року в родині валаського та молдавського князя Симеона Могили та княжни Маргарет. Після смерті Симеона, дружина була вимушена покинути Молдавію з маленьким сином та переїхати на українські землі, що були під владою Речі Посполитої. Тут вони знайшли прихисток в своїх родичів – Стефана Потоцького та Михайла Вишневецького.

Про призупинення навчального процесу в ліцеї із 14.12.2016 по 23.12.2016

Відповідно до наказу по ліцею від 13.12.2016 р. №339-Н "Про тимчасове призупинення навчальних занять у ліцеї" тимчасово призупинено навчальний процес із 14.12.2016 по 23.12.2016. Завдання для самостійного опрацювання на закладці "УЧНЮ" Початок навчальних занять із 26.12.2016

Степаан Львович Рудниицький

03 грудня 2016 року виповнюється 139 років від дня народження Степана Львовича Рудницького, українського географа і картографа, академіка ВУАН, основопорядника української політичної та військової географії. 

Леонтович Микола Дмитрович

01 грудня 2016 року виповнюється 139 років від дня народження Миколи Дмитровича Леонтовича, українського композитора, хорового диригента, громадського діяча, педагога.

ВІТАЄМО З ПЕРЕМОГОЮ!

Заступника директора з НВР Сліпак Світлану Михайлівну із перемогою в  ХІ Українсько-Канадському конкурсі проектів для освітян Чернігівщини

ВІТАЄМО З ПЕРЕМОГОЮ!

Стародубцеву Анастасію, ученицю І курсу класу іноземної філології, за зайняте І місце у міському етапі VІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка (вчителі Шевченко Т.І., Бутурлим Т.І.); Фесенко Олександру, ученицю І курсу класу іноземної філології, за зайняте І місце у міському етапі ХVІІ Міжнародного конкурсу з української мови ім. П.Яцика (вчитель Сидоренко Т.М.); Александренко Анастасію, ученицю ІІ курсу класу іноземної філології...

ЗАСВІТИ СВІЧКУ ПАМ'ЯТІ

26 листопада Україна вшановує жертв Голодомору.  «Голодомор не зламав» — до Дня пам’яті Голодомору цьогоріч згадуватимуть видатних діячів, які пережили геноцид. Пам’ятні заходи відбудуться по всій Україні та в 32 країнах світу.  Цього року національні пам’ятні заходи присвячені людям, які змогли реалізувати себе, попри травму пережитого у 1932-1933 роках. «Голодомор не зламав» — ані цих людей, ані наш народ.

Педагогічний тренінг "Формування морально-етичних цінностей учнів у процесі вивчення сусупільно-гуманітарних дисциплін"

23 листопада 2016 р. в Ніжинському обласному педагогічному ліцеї Чернігівської обласної ради для вчителів української мови та літератури, зарубіжної літератури був проведений педагогічний тренінг "Формування морально-етичних цінностей учнів у процесі вивчення сусупільно-гуманітарних дисциплін".

У нас у гостях Український інститут вивчення Голокосту "Ткума"

23 листопада 2016 року в Ніжинському обласному ліцеї Чернігівської обласної ради відбулася зустріч вчителів та ліцеїстів із представниками Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума» у межах освітнього проекту «Уроки війни та уроки Голокосту. Уроки толерантності».

Декада української мови

Щоб любити – треба знати, а щоб проникнути в таку тонку й неосяжну, величну й багатогранну річ, як мова, треба її любити.  Василь Сухомлинський

Відбулась науково-практична конференція «АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ВИВЧЕННЯ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ: ДОСВІД МИНУЛОГО - ПОГЛЯД У МАЙБУТНЄ»

17 листопада 2016 року до Ніжинського обласного педагогічного ліцею завітали на науково-практичну конференцію «АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ВИВЧЕННЯ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ: ДОСВІД МИНУЛОГО - ПОГЛЯД У МАЙБУТНЄ» 64 учасники з Києва, Броварів, Бобровиці, Козельця, Чернігова, Ніжина, Канева, Ніжинського та Прилуцького районів. Конференція відбулася за ініціативи та підтримки Управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації, ОКПНЗ «Чернігівська МАН учнівської молоді», факультету іноземн...

Микола Сингаївський

12 листопада виповнилося 80 років від дня народження відомого українського поета, автора слів відомої, мабуть, кожному українцю пісні "Чорнобривці" - Миколи Сингаївського.

Конкурсу з української мови імені Петра Яцика

09 листопада 2016 року відбувся І етап XVIІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. У ньому взяли участь близько 30 учнів І та ІІ курсів. Учителі української мови Т. М. Сидоренко, Т. І. Шевченко й Т. І. Бутурлим привітали всіх присутніх, оголосили умови конкурсу. Кисіль Оля, учениця І курсу класу іноземної філології, підготувала виступ про життєвий шлях Петра Яцика, канадського мецената українського походження, засновника міжнародного конкурсу з української мови.

Українська гельсінська група

9 листопада 2016 року відзначається 40-річчя заснування Української громадської групи сприяння виконанню Гельсінських угод (Української гельсінської групи). Це була перша легальна правозахисна організація в Українській РСР, яка відіграла одну з ключових ролей у національно-визвольній боротьбі Українського народу, розпочала ненасильницький, легальний і правовий шлях у здобутті Україною незалежності, становленні демократії, поваги до прав людини.

Запрошуємо взяти участь у конференції

ЗАПРОШУЄМО учнів 9-11 класів, вчителів англійської мови, студентів, магістрантів, аспірантів, здобувачів, науковців узяти участь у роботі обласної науково-практичної конференції на тему: «Актуальні проблеми та перспективи вивчення іноземної мови: досвід минулого - погляд у майбутнє», яка відбудеться 17 листопада 2016 року у Ніжинському обласному педагогічному ліцеї Чернігівської обласної ради (м. Ніжин, вул. Богуна 1). ПОРЯДОК РОБОТИ 9:00 – 9:30 – реєстрація 9:40 – 11:00 – пленарне засідання ...

Педагогічні читання

03.11.16 в ліцеї були проведені педагогічні читання на тему: “Педагогічні ідеї І.Д. Беха в сучасному освітньому просторі”. Дякуємо вчителям ліцею Бутурлим Т.І., Карпенко С.І., Павлюк Л.М., Рябцевій О.М., вихователю Палаєвій М.В. за змістовні доповіді про життя та дослідження І. Д. Беха з теорії виховання. Доля дитини, її виховання й розвиток є стрижнем не тільки наукових, а й життєвих, особистісних інтересів ученого.