Цветовая схема:
C C C C
Шрифт
Arial Times New Roman
Розмір шрифту
A A A
Кернинг
1 2 3
Изображения:
  • 16600, м. Ніжин, вул. Богуна 1
  • (04631) 2-35-42, (097) 871-88-60
  • [email protected]

Новини

Конкурсу з української мови імені Петра Яцика

09 листопада 2016 року відбувся І етап XVIІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. У ньому взяли участь близько 30 учнів І та ІІ курсів. Учителі української мови Т. М. Сидоренко, Т. І. Шевченко й Т. І. Бутурлим привітали всіх присутніх, оголосили умови конкурсу. Кисіль Оля, учениця І курсу класу іноземної філології, підготувала виступ про життєвий шлях Петра Яцика, канадського мецената українського походження, засновника міжнародного конкурсу з української мови.

Українська гельсінська група

9 листопада 2016 року відзначається 40-річчя заснування Української громадської групи сприяння виконанню Гельсінських угод (Української гельсінської групи). Це була перша легальна правозахисна організація в Українській РСР, яка відіграла одну з ключових ролей у національно-визвольній боротьбі Українського народу, розпочала ненасильницький, легальний і правовий шлях у здобутті Україною незалежності, становленні демократії, поваги до прав людини.

Запрошуємо взяти участь у конференції

ЗАПРОШУЄМО учнів 9-11 класів, вчителів англійської мови, студентів, магістрантів, аспірантів, здобувачів, науковців узяти участь у роботі обласної науково-практичної конференції на тему: «Актуальні проблеми та перспективи вивчення іноземної мови: досвід минулого - погляд у майбутнє», яка відбудеться 17 листопада 2016 року у Ніжинському обласному педагогічному ліцеї Чернігівської обласної ради (м. Ніжин, вул. Богуна 1). ПОРЯДОК РОБОТИ 9:00 – 9:30 – реєстрація 9:40 – 11:00 – пленарне засідання ...

Педагогічні читання

03.11.16 в ліцеї були проведені педагогічні читання на тему: “Педагогічні ідеї І.Д. Беха в сучасному освітньому просторі”. Дякуємо вчителям ліцею Бутурлим Т.І., Карпенко С.І., Павлюк Л.М., Рябцевій О.М., вихователю Палаєвій М.В. за змістовні доповіді про життя та дослідження І. Д. Беха з теорії виховання. Доля дитини, її виховання й розвиток є стрижнем не тільки наукових, а й життєвих, особистісних інтересів ученого.

Михайло Семенович Гриценко

07 листопада 2016 року виповнюється 109 років із дня народження Михайла Семеновича Гриценка, фахівця у галузі історії педагогіки, автора наукових праць з історії школи в Україні, історії педагогіки, навчальних посібників з періодизації історії освіти.

180 років (1837) з початку видання діячами «Руської трійці» альманаху «Русалка Дністровая» — першої книги українською мовою в Галичині

"Русалка Дністровая" - перший західноукраїнський альманах, виданий у Будапешті в 1837 році, підготовлений діячами літературного гуртка "Руська трійця" – Маркіяном Шашкевичем, Яковом Головацьким та Іваном Вагилевичем.

Тиждень фізики та астрономії

Із 17 по 21 жовтня в ліцеї було проведено тиждень фізики та астрономії. Протягом тижня учні мали можливість узяти участь у астрономічній вікторині, фотоконкурсі «Фізика очима ліцеїстів», уроці-семінарі «Фізика навколо нас», конкурсі тематичних стінгазет та переглянули відеофільм «Наукові дурниці».

ВІТАЄМО З ПЕРЕМОГОЮ у VІІІ МІЖНАРОДНОМУ ФОРУМІ "ІННОВАТИКА В СУЧАСНІЙ ОСВІТІ"

Педагогічний колектив Ніжинського обласного педагогічного ліцею отримав Почесне звання «Лауреат конкурсу» І ступеня у номінації «Інноваційні підходи до вивчення англійської мови в навчальних закладах» за творчу роботу з теми: «Використання інноваційних технологій при вивченні англійської мови у навчально-виховному процесі ліцею». Роботу підготувала творча група ліцею у складі Т.М.Вантух, С.М.Сліпак, Л.М.Павлюк, Л.І.Петренко, С.О.Потебня, Т.М.Шевчук.

Під Покровом Пресвятої Богородиці

12 жовтня 2016 року ліцейська громада відсвяткувала свято Захисника України, День Українського Козацтва та Покров Пресвятої Богородиці літературно-музичною світлицею «Під Покровом Пресвятої Богородиці».

ДО 20 жовтня 2016 РОКУ приймаються матеріали до "НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНОГО ВІСНИКА НІЖИНСЬКОГО ОБЛАСНОГО ПЕДАГОГІЧНОГО ЛІЦЕЮ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ"

До друку приймаються наукові статті, методичні розробки уроків науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів та вчителів загальноосвітніх шкіл, ліцеїв, професійно-технічних училищ тощо. Збірник буде формуватися з наступних секцій: гуманітарні науки; природничо-математичні наук; соціально-психологічна та виховна робота.

Іван Артемович Панькевич

06 жовтня 2016 року виповнюється 129 років із дня народження Івана Артемовича Панькевича, українського мовознавця, літературознавця, історика, педагога, громадського діяча, одного із засновників товариства «Просвіта» і «Педагогічного товариства Підкарпатської Русі» в Ужгороді, автора шкільних підручників для молодших класів середніх шкіл, праць із літературознавства, фольклору Галичини, краєзнавства, педагогіки.

Ліцеїсти стали учасниками "Патріотичного фото проекту"

Ліцеїсти стали учасниками "Патріотичного фото проекту"

Михайло Корнійович Чалий

24 вересня 2016 року виповнилося 200 років від дня народження Михайла Корнійовича Чалого (1816-1907), українського педагога і громадсько-політичного діяча, біографа Тараса Шевченка.

Феодосій Печерський

В 2016 році відзначаємо 980 років від дня народження Феодосія Печерського. Феодосій Печерський – святий Православної церкви, давньоруський церковний діяч, письменник, просвітитель, один із засновників і другий ігумен Києво-Печерського монастиря, фундатор монастирської ідеології православного чернецтва, автор спільножитійного монастирського уставу, творів повчального характеру – двох послань до князя Ізяслава, восьми «Слів» і «Повчань», «Слова про терпіння і любов», «Повчання про терпіння і смирення», «Про кари бож...

Олекса Наумович Синявський

05 жовтня виповнюється 129 років із дня народження Олекси Наумовича Синявського, визначного українського мовознавця і педагога, професора, провідного діяча у нормуванні української літературної мови, фактичного редактора остаточного тексту «Українського правопису» (1927). Народився 23 вересня (5 жовтня) 1887, с. Андріївка, тепер Бердянського району Запорізька область – помер 24 жовтня 1937.

Вітаємо з нагородами

Колектив ліцею вітає: учителя англійської мови Ларису Миколаївну Павлюк із отриманням щорічної обласної Премії імені Софії Русової; учителя англійської мови Ларису Іванівну Петренко та директора ліцею Тетяну Михайлівну Шевчук з отриманням Подяки МОНУ за сумлінну та бездоганну працю, досягнуті успіхи у справі навчання і виховання підростаючого покоління.

«Віват, інтелект!»

28 вересня 2016 року відбулася відбіркова гра ІІІ підгрупи Чемпіонату з інтелектуальних ігор «Віват, інтелект!» серед школярів Чернігівської області у 2016 році. Помінятися ерудицією і кмітливістю зібралися команди Носівського, Городнянського районів, команда Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою та команда нашого ліцею «Квінтесенція»...

З ДНЕМ ПРАЦІВНИКА ОСВІТИ!

Щиро вітаємо весь колектив ліцею з Днем працівника освіти. Бажаємо Вам здоров'я, щастя, творчої наснаги, та старанних учнів. Пам'ятайте, Ви створюєте майбутнє.

Бабин Яр

29-30 вересня виповнюється 75 років від однієї з найтрагічніших сторінок історії Голокосту в Україні – масового вбивства євреїв у Бабиному Яру в Києві. Під час німецької окупації Києва у 1941-1943 роках Бабин Яр став місцем масових розстрілів нацистами євреїв та ромів, радянських військовополонених, в’язнів Сирецького концтабору, а також радянських підпільників, членів Організації українських націоналістів, душевнохворих, заручників, «саботажників», порушників комендантської години та інших. Лише за два дні, 29 та ...

150 річниця з дня народження М.С. Грушевського

29 вересня 2016 року виповнюється 150 років з дня народження Михаайла Сергіійовича Грушеевського. Він був українським істориком, громадським та політичним діячем. Голова Центральної Ради Української Народної Республіки (1917–1918). Член Історичного товариства імені Нестора-Літописця, дійсний член Чеської АН (1914), почесний член Київського товариства старожитностей і мистецтв (1917), член-кореспондент ВУАН (1923) та АН СРСР (1929), багаторічний голова Наукового Товариства ім. Шевченка у Львові (1897–1913), завідув...