Цветовая схема:
C C C C
Шрифт
Arial Times New Roman
Розмір шрифту
A A A
Кернинг
1 2 3
Изображения:

Сторінка директора

Звіт про роботу директора ліцею за 2012-2013 навчальний рік

29.07.2013

Звіт про роботу директора ліцею за 2012-2013 навчальний рік

Звіт про роботу директора ліцею за 2012-2013 н.р.
У 2012-2013н.р. робота ліцею була спрямована на виконання ЗУ «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про мови в України», Національної програми «Освіта України  ХХІ ст.», Конференції профільного навчання у старшій школі, Концепція розвитку психологічної служби системи освіти України, наказів і листів Міністерства освіти і науки України та управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації, а також наказів, протокольних доручень, розпоряджень по ліцею.
Педагогічний колектив працював над реалізацією науково-методичної проблеми: «Формування життєвих компетентностей учнів в умовах особистісно зорієнтованого навчання та виховання в ліцеї» та вирішення наступних питань:
-    підвищення якості знань учнів з базових предметів навчального плану через удосконалення навчально-виховного процесу;
-    поглиблення змісту загальноосвітньої підготовки учнів з окремих предметів через організацію роботи спецкурсів, гуртків;
-    забезпечення психолого-педагогічного та науково-методичного супроводу профільного навчання;
-    удосконалення роботи ліцейського наукового товариства «Інтелектуал» (керівник С.М.Сліпак), товариства «Юних філологів» (керівник А.М.Кайдаш);
-    організація виховної роботи;
-    удосконалення роботи органів  учнівського самоврядування, залучення їх до вирішення питань організації навчально-виховного процесу;
-    соціальний захист, збереження і зміцнення здоров’я учнів та працівників;
-    підвищення теоретичного, науково-методичного та професійного рівня педагогічних працівників шляхом проведення науково-практичних семінарів і конференцій з актуальних питань навчання і виховання учнів, організації роботи ШМП (керівник С.О.Потебня), творчих груп (керівник Т.М. Котляр, С.М. Сліпак), проведення галереї відкритих уроків досвідчених учителів «Педагогічна майстерність похідна професіоналізму вчителя», самоосвітня діяльність, проходження курсів перепідготовки;
-    відвідування занять адміністрацією ліцею та взаємовідвідувань;
-    підготовка питань, що розглядались на педрадах, нарадах при директорі;
-    забезпечення роботи методичного кабінету ліцею через поповнення підручниками навчально-методичною  літературою, що має гриф міністерства освіти, фахових періодичних видань, узагальнення ППД та інше;
-    залучення учасників навчально-виховного процесу до участі в інноваційних проектах різних рівнів (Щоденник.ua, інтернет-конкурси та  конференції);
-    поширення передового педагогічного досвіду працівників навчального закладу шляхом друку матеріалів у фахових виданнях, науково-методичному віснику Ніжинського обласного педагогічного ліцею (Додаток №  1), на сайті ліцею та участі в роботі науково-практичних конференцій, семінарів різних рівнів;
-    стимулювання педагогів до оволодіння сучасними інформаційно-комунікаційними технологіями;
-    забезпечення змістовного наповнення WEB-сайту ліцею;
-    зміцнення та модернізація матеріально-технічної бази;
-    ведення шкільної документації згідно вимог.
Для забезпечення виконання накреслених питань, заклад було забезпечено кваліфікованими педагогічними кадрами.
Усього працює 72 працівників, із них 58 педагогів:
    27 – спеціаліст вищої категорії;
    7 – спеціаліст І категорії;
    4 – спеціаліст ІІ категорії;
    20 – кваліфікаційна  категорія «спеціаліст».
Із них:
    3 доктори наук (на кінець навчального року - 4);
    13 (на кінець навчального року - 14) кандидатів наук, доцентів кафедри  НДУ імені Миколи Гоголя;
    4 старші вчителі;
    5 відмінники освіти;
    4 учителі – методисти;
    1 нагороджений знаком «Петро Могила»;
    1 нагороджений знаком «Василь Сухомлинський»;
    1 лауреат премії «Софії Русової».
Методична робота в ліцеї – це чітко структурована система, яка злагоджено працює завдяки тісній співпраці адміністрації, членів науково-методичної та педагогічної ради; голів дев’яти методичних об’єднань.
У межах реалізації науково-методичної проблеми протягом навчального року на базі ліцею було проведено дві Всеукраїнські науково-практичні конференції: «Права людини та громадянина в Україні» (16.12.2012 р.)(координатор кандидат юридичних наук О.С. Дудченко), «Українська та світова література в сучасному контексті» (15.03.2013 р.)(координатор Т.І. Бутурлим), регіональна інтернет-конференція «Актуальні проблеми методики навчання історії, правознавства та суспільно-політичних дисциплін» (координатор кандидат юридичних наук О.С. Дудченко). Із матеріалами конференцій можна ознайомитися у збірниках матеріалів.
У 2012р. заклад отримав Свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації «Науково-методичний вісник Ніжинського обласного педагогічного ліцею Чернігівської обласної ради» із правом періодичного (2 рази на  рік) друку матеріалів.
Із вересня  2012 по травень 2013року вийшло 2 номери Вісника, що включають у себе 98 публікацій не лише педагогів та учнів ліцею й м. Ніжина, а й освітян Чернігівщини. За аналітичними звітами вчителів ліцею за навчальний рік маємо 62 публікації різного рівня; 18 учнівських друкованих робіт; взяли  участь у роботі  семінарів: ліцейського рівня – 1; міського – 9, обласного – 3; Всеукраїнський авторський семінар Ш.О. Амонашвілі – 1 та конференцій: міжнародних – 5, Всеукраїнських – 10, міських – 1, регіональних – 1.
21.03.2013 р. у межах декади української літератури з нагоди відзначення 190 річниці з дня народження Т. Шевченка та Міжнародного дня поезії відбувся VIII Регіональний конкурс учнівської поетичної творчості «Славні нащадки Тараса», на якому було представлено молодих талантів віршованого слова ліцею та шкіл Чернігівської області (координатор кандидат філологічних наук А.М. Кайдаш). До нагородження учасників було залучено району державну адміністрацію (голова Володимир Другаков), районну раду (голова Олег Бузун), міський благодійний фонд «Ніжен» (директор Микола Шкурко), ВАТ «Ніжинський хліб», благодійну організацію «Об’єднання підприємців Ніжина» (Сергій Кот). З інформацією про захід можна ознайомитися на сайтах ліцею та районної державної адміністрації. Організована робота по залученню спонсорських коштів для отримання Свідоцтва про державну реєстрацію збірки віршів конкурсу «Стежка до Шевченка».
У межах тижня іноземних мов було проведено відкрите засідання «Дебат клубу» (керівник Л.М. Павлюк) із захистом соціального проекту «Хобі сучасного молодого покоління». На заході були присутні освітяни Чернігівської області, викладачі НДУ імені Миколи Гоголя, методисти відділу освіти Ніжинської міської ради, методисти Чернігівського інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д.Ушинського. Інформацію про захід можна знайти на сайті.
У 2012-2013 н.р. спеціалістами відділу по роботі з обдарованою молоддю Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д Ушинського відповідно до плану роботи вивчався стан роботи з обдарованою молоддю в ліцеї. Були залучені різні  форми для узагальнення. Питанню стану роботи з обдарованою учнівською молоддю був присвячений виступ директора ліцею (Т.М. Шевчук) на секційному засіданні директорів закладів освіти нового типу серпневої конференції 2012 року на тему «Сучасні організаційно-педагогічні засади роботи з обдарованою учнівською молоддю ліцею».
Представники відділу по роботі з обдарованою молоддю та методисти іноземної мови інституту удосконалення вчителів 11.04.2012 р. відвідали методичний семінар «Упровадження інноваційних технологій у процес навчання іноземним мовам учнів старшої школи» (координатор голова м/о учителів іноземних мов Л.М.Павлюк).
Учасники мали змогу відвідати навчально-виховний захід, що проходив у межах тижня світової літератури «Літературна вітальня» (координатор, член творчої групи учитель світової літератури вихователь  ліцею Ю.С. Шлапко). Із матеріалами можна ознайомитися на сайті ліцею.
Учителі А.В. Карабуля, І.М. Терещенко представили заклад у фахових конкурсах «Учитель року - 2013», «Вихователь року - 2013», відповідно.
Участь учнів та вчителів ліцею у конкурсах та творчих проектах узагальнена в аналітичному наказі «Про науково-методичну роботу в ліцеї в 2012-2013 н.р.» та подана в довідці, із якою можна ознайомитись. (Додаток 2,3,4,5).
Окремо хочемо сказати про участь у IV Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти - 2013» (Почесна грамота за особистий внесок у зміцнення освітнього потенціалу України – директор Т.М.Шевчук; Диплом за вагомий внесок у розвиток національної освіти – колектив ліцею). Конкурсну роботу із досвіду роботи на тему: «Формування творчої особистості ліцеїста»  підготувала творча група у складі (директора Т.М.Шевчук, заступників директора С.М. Сліпак, Т.М. Котляр, учителів Т.І Бутурлим, Л.М. Павлюк, Л.І. Петренко).
Протягом навчального року було забезпечено проходження курсів підвищення кваліфікації 2-х учителів згідно плану-замовлення (Н.П. Варущик, Ю.М. Давиденко); двоє учителів Н.М. Фесенко, Ю.М. Давиденко успішно підтвердили раніше присвоєні кваліфікаційні категорії . Н.М. Фесенко  - присвоєно педагогічне звання «старший учитель».
Учителі іноземної мови Л.М.Павлюк, Л.І.Петренко, Н.М.Фесенко, учителі української мови та літератури Ю.І. Бондаренко, Н.І. Бойко, Т.М. Сидоренко, Т.І. Бутурлим, учитель математики Л.В. Ваврикович, інформатики В.М. Харченко, фізики Н.В. Карабуля, В.М. Нахаєв, економіки М.І. Петренко брали участь у роботі журі міського та обласного етапів предметних олімпіад та конкурсів.
Результатом постійного удосконалення змісту й форми навчально-виховного процесу, підвищення рівня науково-методичної підготовки педагогів є достатньо високі показники навчально-пізнавальної діяльності учнів. (Додаток 8).
У ліцеї навчалось 176 учнів (89 – ІІ курс, 87 – І курс), протягом року згідно заяв батьків та поданих довідок порядком переведення було відраховано 3 учнів (І курс української філології,  фізико-математичного класу). Для забезпечення якісного та кількісного набору до ліцею було організовано рекламну кампанію: підготовлено ролик на радіо «FM» Чернігівської  телерадіокомпанії, оголошення в газеті «Деснянська правда», проведено свято «День відкритих дверей», надіслано запрошення на День відкритих дверей та вступ до ліцею усім учасникам обласного етапу Всеукраїнських предметних олімпіад, подяки директорам та педколективам шкіл за якісну підготовку учнів, що стали ліцеїстами та показали високі результати  навчання та позанавчальної діяльністі.
Важливим розділом роботи є забезпечення психолого-педагогічного супроводу навчання. Для більш швидкого  подолання процесу адаптації до умов навчання та проживання ліцеїстів було проведено та узагальнено дані 12 психодіагностик, велася корекційно-розвивальна робота, психологічна просвіта, індивідуальна та групова робота з батьками та педколективом (тренінги на подолання мовної агресії учнів). Для вирішення питань, які обговорювались на педрадах та нарадах при директорі, розроблено опитувальники, результати яких було представлено на вище названих заходах.
Вівся чіткий контроль за розподілом по групах категорій дітей (ті, що проживають на квартирах (27), що мешкають у Ніжині (14), учнів-напівсирот (12), з багатодітних сімей (12), малозабезпечених (3), учнів з особливими потребами (2), постраждалих внаслідок катастрофи на ЧАЕС (10), що кожного дня їздять додому (14), що проживають в гуртожитку (120)). На основі наданої інформації вносились зміни до соціально-педагогічного паспорту закладу, груп проведення фізичної культури. Відповідно до поданих заяв батьків та підтверджуючих документів про певний соціальний статус сім’ї, батьків,  учнів ліцею Лободу Г. (І ф-м), Месечу Ю. (І ук-ф), Савченко С. (ІІ м-ф), Борисенко В. (ІІ м-ф) рішенням  педагогічної ради від 31.08.2012 №1 було звільнено від оплати за додаткові освітні послуги.
У вересні 2012 було поновлено склад учнівського самоврядування,  затверджено склад учнівської ради та план роботи, розглянуто питання учнівського самоврядування на нараді при директорі, згідно прийнятого рішення заслухано звіт голови учнівської ради Кривуці Катерини (ІІ ін. мов) на травневій нараді при директорі.
Протягом року було проведено 7 засідань педагогічної ради, на яких розглянуто питання особливостей організації нового навчального року, затверджено правила вступу у 2013 році, Положення «Про ліцейську символіку», «Про ліцейське наукове товариство «Інтелектуал»», затверджено претендентів на нагородження золотими та срібними медалями, визначено педпрацівників-претендентів на нагородження Грамотами управління освіти. Слухались довідки про стан викладання базових навчальних предметів (німецької мови, астрономії, української та світової літератури, фізики), стан роботи з ОП, ТБ, ПБ, ЦЗ, ДТ в ліцеї; про наслідки семестрової, річної атестації, ДПА.
З метою творчої самореалізації вчителів було започатковано обговорення питань на педагогічній раді у формі круглого столу та із використанням інформаційно-презентаційних засобів: «Створення ситуацій успіху в навчально-виховному процесі як умова для успішної адаптації учнів І курсу», «Особистісно-зорієнтоване виховання як умова формування в учнів життєвого потенціалу», аналіз роботи колективу щодо реалізації науково-методичної проблеми. Засідання оформлені в книзі протоколів педагогічної ради, ведеться контроль за виконанням прийнятих рішень. Сплановані засідання нарад при директорі (11), оформлено у вигляді протокольних доручень, розглянуто різнопланові питання, пов’язані з організацією роботи закладу.
Під час канікул у структурі навчального року колектив працював відповідно до затверджених планів.
Внутрішньоліцейський  контроль включав у себе відвідування адміністрацією навчальних занять та навчально-виховних заходів, протягом року директор відвідав 118 уроків (59 пар). Внутрішньоліцейський контроль ведення шкільної документації узагальнено аналітичним наказом по ліцею згідно записів журналів внутрішньошкільного контрою.
Планові директорські контрольні зрізи знань проведено 2 рази на рік, проаналізовано рівень успішності , надано рекомендації окремим учителям (Бойко Л.М., Нахаєв В.М.), складено індивідуальні плани підвищення рівня навчальних досягнень окремих учнів.
За результатами річної атестації маємо 100% успішності учнів. (Додаток 3).
Для забезпечення реалізації навчально-пізнавальної діяльності ліцеїстів було складено робочі навчальні плани та Пояснювальну записку до них. Інваріативна частина включає в себе 24 навчальні предмети. Години варіативної складової навчального плану відводились для збільшення годин на вивчення 4 навчальних предметів, а саме:
-    І курс іноземна філологія -2 години, українська філологія -0.5 годин, фізико-математичний профіль – 0.5 год.;
-    ІІ курс іноземна філологія (англійська мова) -2 години, українська філологія -1 год. (історія України, всесвітня історія);
Для поглибленого вивчення предметів передбачено різнопрофільні курси за вибором, оплата яких здійснювалась із загального (8год.) і спеціального (5год.) фонду бюджету.
Із спеціального фонду бюджету (за додаткові освітні послуги) проплачувалось 31 год. (спецкурси, консультації, гуртки).
Учні ліцею були охоплені гуртковою роботою. Працювало 16 гуртків, оплата яких здійснювалась із загального (13,5 год.), спеціального (8 год.) фонду та 16 годин за рахунок обласного комунального позашкільного навчального закладу «Чернігівська мала академія наук учнівської молоді». Згідно з планом відбулися навчально-виховні екскурсії до музеїв м. Ніжина, до меморіального-музейного комплексу «Лісоград» с. Єліно Щорського району, до Національного музею архітектури та побуту України с. Пирогово, до визначних місць міст Львів та Чернігів.
Забезпечити власні інформаційні потреби учні можуть, скориставшись бібліотечною мережею НДУ імені Миколи Гоголя, міською чи ліцейською бібліотекою, яка нараховує 3937 примірників книг, із них підручники – 3425, художньої літератури – 405, брошур – 107 примірників, 42 назви періодичних видань, які знаходяться в методичному кабінеті ліцею, у кабінетах №27, 33. У звітному році було отримано від управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації безоплатно 546 примірників книг на суму 9887 грн. із них підручників: 541 примірник на суму 9789 грн.
Також розпочав функціонувати кабінет інформаційних технологій (ауд. №10), який підключено до мережі Інтернет.
Від управління освіти і науки Чернігівської обласної адміністрації у жовтні 2012 року було  отримано безоплатно 9 комп’ютерів на суму 42100 грн., проведено паспортизацію навчального кабінету, затверджено графік роботи аудиторії №10. Учні мають можливість працювати за комп’ютером до 19:00 за потреби, під наглядом чергового вихователя до 21:00.
Активно працювало ліцейське наукове товариство «Інтелектуал» (керівник С.М. Сліпак) представлене 14 секціями, яке нарахувало у своєму складі 40 учасників, 14 із яких узяло участь у ліцейському етапі, 12 представили роботи в обласному етапі, 6 учнів посіли призові місця.
Диплом І ступеня - 2, ІІ ступеня – 3, ІІІ ступеня – 1 учень.(Додаток  6).
Виключне місце в роботі з обдарованою учнівською молоддю посідає підготовка ліцеїстів до участі у Всеукраїнських учнівських  олімпіадах, цього річ ліцеїсти вперше брали участь у всіх предметних олімпіадах обласного етапу. За результатами рейтингу заклад посів 10 із 27 місце по області, отримавши 12 дипломів : 1-І ступеня; 2 – ІІ ступеня; 9 – ІІІ ступеня (Наказ управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації № 175 від 24.04.2013р.). (Додаток 7).
Мисаковець Святослав – диплом І ступеня з астрономії, диплом ІІ ступеня з історії; Пісня Тетяна - диплом ІІ ступеня з німецької мови; Дейнеко Марина - диплом ІІІ ступеня з німецької мови; Католик Тетяна - диплом ІІІ ступеня з української мови та літератури; Якубів Юлія - диплом ІІІ ступеня з української мови та літератури; Калюжина Альона - диплом ІІІ ступеня з педагогіки та психології; Бережняк Оксана - диплом ІІІ ступеня з англійської мови; Чугунов Антон - диплом ІІІ ступеня з англійської мови; Дяченко Ірина – диплом ІІІ ступеня з біології; Бойко Сергій - диплом ІІІ ступеня з інформаційних технологій; Костянко Роман - диплом ІІІ ступеня з інформаційних технологій.
Чугунов Антон став переможцем «Програми обміну майбутніх лідерів» (FLEX), Мисаковець Святослав – переможцем серед учасників Всеукраїнського турніру юних інтелектуалів «Знай українське» по Чернігівської області. Організатори конкурсу нагородили ліцеїста інтернет-планшетом.
Необхідно зазначити активну участь в інтелектуальних предметних конкурсах: «Кенгуру», «Кришталева Сова», «Патріот», «Левеня», «Геліантус», «Колосок», «Руський медвежонок», «Лукоморьє», «PUZZLE», «Грінвіч» та ін.; у науково-практичних конференціях різних рівнів узяло участь 16 учнів, вийшло друком 18 учнівських публікацій, «FLEX», наші учні узяли участь у Всеукраїнському Інтернет-конкурсі «Знай українське». Учні були нагороджені дипломами управління освіти і науки, сертифікатами та дипломами організаторів конкурсів, дипломами ліцею в урочистій обстановці на святі Останнього дзвоника. А також учителі ліцею нагороджені Грамотами ліцею за підготовку призерів ІІІ етапу олімпіад, ІІ етапу МАН, підготовку учнів до творчих конкурсів, подяками за підготовку творчої роботи на IV Міжнародну виставку «Сучасні заклади освіти в Україні - 2013», підготовку та проведення відкритих загальноліцейських виховних заходів, за технічне забезпечення навчально-виховного процесу та інформаційну підтримку ліцейського сайту, за музикальний супровід загальноліцейських свят, за активну суспільно-корисну роботу в ліцеї, оперативне реагування та бездоганне виконання господарських питань працівників ліцею. Колектив ліцею здійснив екскурсію до м. Києва, було організовано святкування традиційних професійних свят. Окремо необхідно сказати про те, що активно поновлювався та оновлювався сайт ліцею, на сторінках сайту висвітлювалось життя ліцею. Заклад виборов І місце та нагороджений Wi-Fi роутером, правом безкоштовно розмістити сайт терміном на 1 рік на сервері провайдера, дипломом за перемогу у ІІІ Всеукраїнському конкурсі  на кращий WEB-сайт навчального закладу у межах IV Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти в Україні - 2013», а також отримав Диплом І ступеня у обласному конкурсі WEB-сайтів.
Ліцей – активний учасник освітньої шкільної мережі «Щоденник.ua» (координатор Карпенко С.І.).
Важливе місце відводиться виховній роботі в ліцеї. Працюючи в режимі закладу інтернатного типу беремо відповідальність за життя учнів цілодобово. Серед найрізноманітніших форм пізнавальної діяльності учнів необхідно назвати: вечори знайомств; тематичні години спілкування, КВК, вікторини, загальноліцейські  свята (Міс ліцею, Зимовий зорепад), літературно-музичні світлиці; бесіди з БЖ, участь у благодійних акціях («Щастя на крилах», Міжнародний Благодійний фонд «Сильні духом»), спортивні змагання, привітання зі святом святого Миколая вихованців міського притулку «Надія», інтелектуальні конкурси й змагання (брейн-ринг, аукціон знань, творчих виставок і конкурсах різних рівнів (дитячого малюнка «Зруйновані долі» (Зеньковець Т., Бойко С.) малюнок на морську тематику (Зеньковець Т. І місце), декоративно-прикладного мистецтва «Країна майстерності» (Мірошніченко А. ІІІ місце) декоративно-ужиткового мистецтва «Перлини Придесення» (Бугай О. ІІІ місце)); ХІІ Всеукраїнського юніорського конкурсу вокальної, диригентської та інструментально-виконавської майстерності (Порядинський О. – Золотий дипломом, номінація «Естрадний спів», Салуян М.  – Срібний диплом,номінація «Естрадний спів»); 16 національний конкурс шкільних медіа (представлено номери «Коридорами ліцею»); зустрічі з працівниками соціальних служб, громадських організацій, державних установ, а саме: Ніжинська автомобільна школа Товариства сприяння обороні України Чернігівської області, служба у справах дітей виконкому Ніжинської міської ради, обласний комунальний лікувально-профілактичний заклад «Ніжинський наркологічний диспансер», Державна пожежно-рятувальна частина, Ніжинський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Ніжинсько-Куликівський об’єднаний військовий комісаріат, Ніжинська міська рада ветеранів України Чернігівської області.
За результатами опитування 20,4% ліцеїстів (154 респонденти) хотіли б співпрацювати з громадськими організаціями, серед яких визначають:
1.    Інтелектуальний клуб «Кліо»;
2.    Молодіжна громадська організація «Немо»;
3.    Фітнес-куб «Позитив»;
4.    Спортивний клуб «Олімп»;
5.    «Зелений світ»;
6.    «Рада ветеранів»;
7.    Громадська організація «Підтримка підприємців Ніжина».
Значна увага приділяється охороні праці та зміцненню здоров’я учнів. Так було сплановано профілактичні заходи, проводились вступні, первині, цільові інструктажі з ТБ, ОП, ПБ; рейди – перевірки дотримання інструктажів ТБ, ПБ. Було проведено день ЦЗ в ліцеї з відпрацюванням дій у надзвичайних ситуаціях.
Протягом року було організовано контроль за наявністю санітарних книжок працівників та медичних довідок учнів, відповідно до наданих учнями довідок сформовано групи для занять фізичною культурою, проведено необхідні щеплення, просвітницька, санітарно-епідеміологічна робота, вівся контроль за дотриманням дезінфекційного режиму в ліцеї та їдальні університету. Визначено порядок організації харчування учнів, вівся контроль за якістю і нормуванням блюд. Для забезпечення організації харчування ліцеїстів комітетом конкурсних торгів (склад Т.М.Шевчук, С.М.Сліпак, Ю.С.Шлапко, Н.М.Гринь, Ю.А. Калачова) було проведено відкриті торги та визначено переможця конкурсу. На оплату послуги харчування учнів витрачено 863,8 тисячі гривень.
Також було організовано контроль за наявністю дозволів на самостійне добирання учнів додому і на навчання та дотримання учнями режиму проживання в гуртожитку. Це питання стоїть часто і потребує  постійного контролю й актуалізації. Питанню співдружності сім’ї та ліцею було присвячене одне з питань засідання педагогічної ради № 5 від 08.05.2013 р. «Взаємодія сім’ї та ліцею як шлях до удосконалення навчально-виховного процесу». Про роботу з батьками підготовлено аналітичний наказ, у якому узагальнено проведені планові та позачергові засідання батьківських зборів та засідань батьківського комітету, визначено  основні пріоритети у роботі з батьками на 2013-2014 н.р. (залучення батьківського комітету до проведення загальноліцейських  свят).
На благодійний рахунок ліцею надійшло 14800 грн. у тому числі в натуральній формі 5900 грн. (проектор у ауд. №15 та 2 банери, які були представлені на вищезазначеній виставці). Використано 2200 тис. грн.. (рекламні послуги 500 грн., антивірусний захист – 1,5 тис.грн., 200грн. – виготовлення бланків табелів). Дякуємо за увагу.


Додаток № 1

Публікації педагогів ліцею за 2012-2013 навчальний рік

1.    Бондаренко Ю.І. Біографічний підхід до вивчення образів-персонажів // Наукові записки Ніжинського університету. – 2012. - №7;
2.    Бондаренко Ю.І. Аналіз образів-персонажів на засадах психології вчинку // Українська література в загальноосвітній школі. – 2013. - № 1;
3.    Бондаренко Ю.І. Статусно-рольова характеристика персонажів // Українська література в загальноосвітній школі (у друці);
4.    Бондаренко Ю.І. Дослідження ціннісних та цільових пріоритетів персонажів у процесі шкільного аналізу образів-персонажів (у друці);
5.    Боровик В.В., Оленченко С.О. Процес формування та збереження здоров’я дітей та молоді // Науково-методичний вісник Ніжинського обласного педагогічного ліцею Чернігівської обласної ради. – 2011. – Вип. 1-2. – С. 16-19.
6.    Боровик В.В., Бойко М.П. Традиції українського народу в системі фізичного виховання учнівської молоді // Науково-методичний вісник Ніжинського обласного педагогічного ліцею Чернігівської обласної ради. – 2011. – Вип. 1 (3). – С. 121-124.
7.    Бутурлим Т. І. Формування ґендерної культури старшокласників у процесі вивчення української літератури : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. пед. наук : спец. 13.00.07 «Теорія і методика виховання»; Інституту проблем виховання НАПН України. - Київ, 2013. – 20 с.
8.    Бутурлим Т. І. Формування життєвих компетентностей старшокласників у контексті ґендерного виховання засобами української літератури // Науково-методичний вісник Ніжинського обласного педагогічного ліцею Чернігівської обласної ради. – 2011. – Вип. 1 (3). – С. 5-9.
9.    Бутурлим Т.І., відп. редактор.  Українська та світова література в сучасному контексті : матеріали ІІ Всеукр. наук.-практ. конф. (Ніжин, 15 бер. 2013 р.) /– Ніжин : Видавець ПП Лисенко М.М., 2013.
10.    Варущик Н.П. Евристичне навчання алгебри та початків аналізу. Функції та їх властивості: [навчальний посібник]. – Ніжин: Видавництво НДУ ім. М. Гоголя, 2012. – 93 с.
11.    Варущик Н.П. Евристико-орієнтоване навчання математики / Н.П. Варущик, Г.О. Пирог // Вісник студентського наукового товариства, № 8. – Ніжин: Видавництво НДУ ім. М. Гоголя, 2012. – С. 53-54.
12.    Варущик Н.П.Формування дослідницьких компетентностей в процесі розв’язування задач з параметрами з використанням  СКТ / Н.П. Варущик, Ю.В. Юрова // Вісник студентського наукового товариства, № 8. – Ніжин: Видавництво НДУ ім. М. Гоголя, 2012. – С. 73-76.
13.    Варущик Н.П.Формування дослідницьких компетентностей в процесі розв’язування задач з параметрами з використанням  СКТ / Н.П. Варущик, Ю.В. Юрова // Вісник студентського наукового товариства, № 8. – Ніжин: Видавництво НДУ ім. М. Гоголя, 2012. – С. 73-76.
14.    Варущик Н.П.Формування прийомів евристичної діяльності  в процесі навчання математики // Фізико-математичні записки: Збірник наукових праць. – Ніжин, Видавництво НДУ імені Миколи Гоголя, 2012. – С. 79-85.
15.    Варущик Н.П. Задачі як мета і засіб евристичного навчання // Науково-методичний  Ніжинського обласного педагогічного ліцею. – с.109-111;
16.    Варущик Н.П. Формування прийомів евристичної діяльності в процесі навчання алгебри і початків аналізу // Вісник фізико-математичного факультету Ніжинського державного університету. – с.127-133;
17.    Варущик Н.П. Навчально-методичний посібник «Евристичне навчання алгебри і початків аналізу  ч. II Похідна та її застосування» (у друці);
18.    Гах І.М.«Міс ліцею – 2013» // Науково-методичний  Ніжинського обласного педагогічного ліцею. – 2013. ПП Лисенко, С.124-131;
19.    Гах І.М. «Український рушник – вишивана історія нашого народу» // Науково-методичний  Ніжинського обласного педагогічного ліцею. – 2013. ПП Лисенко, С.136-142;
20.    Заплішний І.І. Основи теоретичної підготовки старших школярів до самостійних занять фізичними вправами // Науково-методичний  Ніжинського обласного педагогічного ліцею – 2013. ПП Лисенко, С.35-38;
21.    Заплішний І.І., Кузьменко П.І. Вимоги до сучасного уроку фізичної культури у старших класах // Науково-методичний вісник Ніжинського обласного педагогічного ліцею . – № 1 (3), С.131-137;
22.    Дудченко О.С. Правове регулювання діяльності органів державного управління УРСР у 1960-1970- х роках // Науково-методичний вісник Ніжинського обласного педагогічного ліцею . – № 1-2, С44-48;
23.    Дудченко О.С. Правовой статус коллегий народних комиссариатов УССР в 1920-х гг. // Вестник Брянского государственного университета. № 2 (2) (2012): История. Литературоведение. Право. Языкознание. Брянск: РИО ФГБОУ ВПО «Брянский государственный университет имени академика И.Г. Петровского», 2012. 338 с. – С. 191–194;
24.    Дудченко О.С., Сугакова А. Правові засади функціонування осередків товариства «Друзі дітей» в м. Ніжині в середині 1920-х років // Науково-методичний вісник Ніжинського обласного педагогічного ліцею . – № 1 (3);
25.    Дудченко О.С., Калиновський В.С. Правові та організаційні засади діяльності колегії Міністерства соціальної політики України // Соціальне право. – 2013. – № 1;
26.    Іващенко А.С. Вставні і вставлені слова, словосполучення і речення. Розділові знаки при вставних конструкціях //Науково-методичний вісник Ніжинського обласного педагогічного ліцею . – № 1 (3), С.31-35;
27.    Кайдаш А.М. Графічні форми латинського письма // Науково-методичний вісник Ніжинського обласного педагогічного ліцею . – № 1-2, С.57-60;
28.    Кайдаш А.М., Золевська М.І. Специфіка  метаморфоз у лінгвопоетичній системі української чарівної казки // Науково-методичний вісник Ніжинського обласного педагогічного ліцею . – № 1-2, С.60-63;
29.    Кайдаш А.М. Давні книги: процес виготовлення та графічні особливості//Науково-методичний вісник Ніжинського обласного педагогічного ліцею . – № 1 (3), С.35-38;
30.    Капленко О.М. Чи існують секрети успіху в сучасній українській літературі? // Українська та світова література в сучасному контексті : матеріали ІІ Всеукр. наук.-практ. конф. (Ніжин, 15 бер. 2013 р.) / відп. ред. Т. І. Бутурлим . – Ніжин : Видавець ПП Лисенко М.М., 2013. – С. 20-27;
31.    Карабуля Н.В.  Тиск і сила тиску. Одиниці тиску (урок із фізики, 8 клас) // Науково-методичний вісник Ніжинського обласного педагогічного ліцею . – № 1-2, С.91-96;
32.    Карпенко С.І. Особливості Вивчення Теми «Прискорення. Рівноприскорений Рух» У Класах Гуманітарного Профілю // Науково-методичний вісник Ніжинського обласного педагогічного ліцею . – № 1-2, С.115-117;
33.    Карпенко С.І. Прямокутні Координати У Просторі (Розробка Уроку) // Науково-методичний вісник Ніжинського обласного педагогічного ліцею . – № 1-2, С.117-119;
34.    Карпенко С.І. Турнір юних математиків // Науково-методичний вісник Ніжинського обласного педагогічного ліцею . – № 1 (3), С.96-99;
35.    Карпенко С.І., Кисіль І.М., Кнорозок Л.М., Шадура К.О. Одержання та дослідження електричних властивостей легованого антимоніду індію // Науково-методичний вісник Ніжинського обласного педагогічного ліцею . – № 1 (3), С.99-100;
36.    Козлова С.М. До проблеми естетичного виховання в педагогічному спадку Василя Олександровича Сухомлинського// Науково-методичний вісник Ніжинського обласного педагогічного ліцею . – № 1-2, С.68-70;
37.    Котляр Т.М. Година спілкування «Відповідальність у моєму житті» //Науково-методичний вісник Ніжинського обласного педагогічного ліцею . – № 1-2, С.142-145;
38.    Микитуха Р.Ю. Форми організації групової навчальної діяльності старшокласників під час навчання правознавства // Збірник праць молодих науковців «Педагогічний альманах»;
39.    Микитуха Р.Ю. Теоретичні основи правового виховання старшокласників у історії вітчизняної педагогічної думки (друга половина ХХ століття) //  Збірник матеріалів Всеукраїнської науково-практичної конференції «Права людини та громадянина в Україні» – Ніжин. ПП Лисенко, 2012. – С.210-213;
40.    Піскунова М.В. Сучасні молодіжні субкультури. Знайди своє обличчя // Науково-методичний вісник Ніжинського обласного педагогічного ліцею . – № 1 (3), С.151-154;
41.    Сидоренко В.А. Яков де Бальмен – «цвет, пришибленный ранним морозом» // Материалы ХІІ Международного научного семинара «Крепостной Санкт-Петербург ХVІІІ в. и перв. пол. ХІХ в. в культурном наследии России и Украины» (к 150-летию отмены крепостного права в России). – С.-Петербург, 2012. – С. 298-306. – В соавт. с В.Г.Кучерявец;
42.    Сидоренко В.А. Безэквивалентная лексика в художественном тексте» // Наук. зап. Ніжинського держ. унів.: Серія «Філологічні науки» – Ніжин, 2012. – С. 34-38. – В соавт. с А.Гончаренко;
43.    Сидоренко В.А. Словарная работа как элемент анализа художественного текста (на материале повести Н.В.Гоголя «Тарас Бульба») // Повесть Н.В.Гоголя «Тарас Бульба»: лингвостилистиче-  ский аспект. – Нежин, 2012. – С. 84-87;
44.    Павлюк Л.М. Формування правової компетентності старших підлітків як соціально-педагогічна проблема // Збірник матеріалів Всеукраїнської науково-практичної конференції «Права людини та громадянина в Україні» – Ніжин. ПП Лисенко, 2012. – С.202-204;
45.    Павлюк Л.М. Розвиток соціальної компетенції ліцеїстів під час навчання іноземних мов // Науково-методичний вісник Ніжинського обласного педагогічного ліцею Чернігівської обласної ради // Науково-методичний збірник. – Вип.1-2. – Ніжин: ПП Лисенко, 2012. – С.81-84;
46.    Павлюк Л.М.Конспект уроку на тему; «Violence in American and Ukrainian schools» // науковий вісник Сумського педагогічного інституту;
47.    Павлюк Л.М.  журнал « Англійська мова та література»;
48.    Петренко Л.І. Розвиток критичного мислення учнів при формуванні соціокультурної компетенції на уроках англійської мови суспільстві // Науково-методичний вісник Ніжинського обласного педагогічного ліцею Чернігівської обласної ради // Науково-методичний збірник. – Вип.1-2. – Ніжин: ПП Лисенко, 2012. – С.84-87;
49.    Петренко Л.І., Сидоренко В.О. «Є цілий світ … це я сам» (Уолт Уітмен (1819-1892) – американський поет-новатор) Topic: Books and Writers // Науково-методичний вісник Ніжинського обласного педагогічного ліцею Чернігівської обласної ради. – Вип. 3. – Ніжин, 2013. – С. 50-57;
50.    Потебня С.О. Гра – змагання  «English Expert» // Науково-методичний вісник Ніжинського обласного педагогічного ліцею Чернігівської обласної ради. – Вип. 1-2. – Ніжин, 2013. – С. 50-57;
51.    Пулінець О.Б. Професійно-технічна освіта в Австралії: сучасний стан і перспективи / Модернізація професійної освіти і навчання: проблеми, пошуки і перспективи: збірник наукових праць. – К.: Інститут професійно-технічної освіти НАПН України, 2012. – Вип. 2. – С.199-207;
52.    Пулінець О.Б. Соціальні функції освіти дорослих у Новій Зеландії / Вісник Черкаського університету. Серія «Педагогічні науки». – Черкаси, 2012. –  №10(223). – С.137-141;
53.    Пулінець О.Б. Професійно-технічна освіта в Австралії / Сучасні інформаційні технології та інноваційні методики навчання в підготовці фахівців: методологія, теорія, досвід, проблеми // Зб. наук. пр. – Випуск 30 / Редкол.: І.А.Зязюн (голова) та ін. – Київ-Вінниця: ТОВ фірма «Планер», 2012. – С.228-233;
54.    Пулінець О.Б. Особливості феномена освіти дорослих у сучасному суспільстві // Науково-методичний вісник Ніжинського обласного педагогічного ліцею Чернігівської обласної ради // Науково-методичний збірник. – Вип.1-2. – Ніжин: ПП Лисенко, 2012. – С.87-91;
55.    Пулінець О.Б. Процес формування австралійської андрагогіки // Науково-популярний часопис для вчителів України та діаспори «Наш український дім»;
56.    Пулінець О.Б. Соціальні функції освіти дорослих у Новій Зеландії Науково-популярний часопис для вчителів України та діаспори «Наш український дім»;
57.    Терещенко І.М. Режим дня ліцеїста (година спілкування) // Науково-методичний вісник Ніжинського обласного педагогічного ліцею Чернігівської обласної ради // Науково-методичний збірник. – Вип.1-2. – Ніжин: ПП Лисенко, 2012. – С.161-163;
58.    Сліпак С.М. Здоров’язбережуюча компетентність на уроках біології // Науково-методичний вісник Ніжинського обласного педагогічного ліцею Чернігівської обласної ради // Науково-методичний збірник. – Вип.1 (3) – Ніжин: ПП Лисенко, 2013. – С.110-117;
59.    Фесенко Н.М. Інтелектуально-розважальна програма «Ми – знавці німецької мови».// Науково-методичний вісник Ніжинського обласного педагогічного ліцею Чернігівської обласної ради // Науково-методичний збірник. – Вип.1-2. – Ніжин: ПП Лисенко, 2012. – С.167-169;
60.    Фесенко Н.М. Розробка виховного заходу «Німецька поза межами підручника..» // газета «Deutsch» (у друці);
61.    Шевчук Т.М. Забезпечення життєдіяльності учасників навчально-виховного процесу ліцею //  Збірник матеріалів Всеукраїнської науково-практичної конференції «Права людини та громадянина в Україні» – Ніжин. ПП Лисенко, 2012. – С.138-143;
62.    Шевчук Т.М. Сучасні організаційно-педагогічні засади роботи з обдарованою учнівською молоддю ліцею // Науково-методичний вісник Ніжинського обласного педагогічного ліцею Чернігівської обласної ради // Науково-методичний збірник. – Вип.1-2. – Ніжин: ПП Лисенко, 2012. – С.101-105;


Додаток № 2
Публікації учнів під керівництвом учителя

1.    Сугакова А. Правові засади функціонування осередків товариства «Друзі дітей» в м. Ніжині в середині 1920-х років // Науково-методичний вісник. – № 1 (3). (О. Дудченко).
2.    Лапай М. Апокаліпсис... Ілюзія чи реальність? (за трилогією Ф. Пуллмана «Темні матерії») // Українська та світова література в сучасному контексті : матеріали ІІ Всеукр. наук.-практ. конф. (Ніжин, 15 бер. 2013 р.) / відп. ред. Т. І. Бутурлим . – Ніжин : Видавець ПП Лисенко М.М., 2013. – С. 34-38. (В. Сидоренко).
3.    Калюжна А. Пріоритетні складові іміджу ідеального вчителя з позицій сучасного старшокласника //Науково-методичний вісник Ніжинського обласного педагогічного ліцею . – № 1 (3), С.145-149. (Кучерявець В.Г).
4.    Коваль О. Огляд життя і творчості Віслави Шимборської // Українська та світова література в сучасному контексті : матеріали ІІ Всеукр. наук.-практ. конф. (Ніжин, 15 бер. 2013 р.) / відп. ред. Т. І. Бутурлим . – Ніжин : Видавець ПП Лисенко М.М., 2013. – С. 15-17. (Ю. Шлапко).
5.    Кисіль І.М., Шадура К.О. Одержання та дослідження електричних властивостей легованого антимоніду індію // Науково-методичний вісник Ніжинського обласного педагогічного ліцею . – № 1 (3), С.99-100. (Л.М.Кнорозок).
6.    Лапай М. Проблематика повісті Юрія Покальчука «Озерний вітер» // Українська та світова література в сучасному контексті : матеріали ІІ Всеукр. наук.-практ. конф. (Ніжин, 15 бер. 2013 р.) / відп. ред. Т. І. Бутурлим . – Ніжин : Видавець ПП Лисенко М.М., 2013. – С. 49-51. (Т. Бутурлим).
7.    Пісня  Т. Концепція «навернення» в романі Ірен Роздобудько «Дванадцять, або виховання жінки в умовах, не придатних до життя» // Українська та світова література в сучасному контексті : матеріали ІІ Всеукр. наук.-практ. конф. (Ніжин, 15 бер. 2013 р.) / відп. ред. Т. І. Бутурлим . – Ніжин : Видавець ПП Лисенко М.М., 2013. – С. 51-52.  (Т. Бутурлим).
8.    Шевченко А.  Повість Ю. Покальчука «Озерний вітер» як зразок романтично-міфологічної української прози // Українська та світова література в сучасному контексті : матеріали ІІ Всеукр. наук.-практ. конф. (Ніжин, 15 бер. 2013 р.) / відп. ред. Т. І. Бутурлим . – Ніжин : Видавець ПП Лисенко М.М., 2013. – С. 53-54. (Т. Бутурлим).
9.    Калюжина А.  Мала прози Яни Дубинянської («Корабель жінок») // Українська та світова література в сучасному контексті : матеріали ІІ Всеукр. наук.-практ. конф. (Ніжин, 15 бер. 2013 р.) / відп. ред. Т. І. Бутурлим . – Ніжин : Видавець ПП Лисенко М.М., 2013. – С. 54-55. (Т. Бутурлим).
10.    Бережняк О.  Сильний тип жінки в романі Дари Корній «Тому, що  ти є» // Українська та світова література в сучасному контексті : матеріали ІІ Всеукр. наук.-практ. конф. (Ніжин, 15 бер. 2013 р.) / відп. ред. Т. І. Бутурлим . – Ніжин : Видавець ПП Лисенко М.М., 2013. – С. 56-57. (Т. Бутурлим).
11.    Кривуця К.  Психологія кохання в романі Ірен Роздобудько «Якби…» // Українська та світова література в сучасному контексті : матеріали ІІ Всеукр. наук.-практ. конф. (Ніжин, 15 бер. 2013 р.) / відп. ред. Т. І. Бутурлим . – Ніжин : Видавець ПП Лисенко М.М., 2013. – С. 57-59. (Т. Бутурлим).
12.    Зданевич Т.  Категорія кохання в романі Люко Дашвар «Молоко з кров’ю» // Українська та світова література в сучасному контексті : матеріали ІІ Всеукр. наук.-практ. конф. (Ніжин, 15 бер. 2013 р.) / відп. ред. Т. І. Бутурлим . – Ніжин : Видавець ПП Лисенко М.М., 2013. – С. 59-61. (Т. Бутурлим).
13.    Черниш Н. Використання арттерапії  в процесі вивчення роману Елізабет  Обербек «Модельєр» // Українська та світова література в сучасному контексті : матеріали ІІ Всеукр. наук.-практ. конф. (Ніжин, 15 бер. 2013 р.) / відп. ред. Т. І. Бутурлим . – Ніжин : Видавець ПП Лисенко М.М., 2013. – С. 65-66. (Т. Бутурлим).
14.    Мірошниченко А.  Виховання асертивності старшокласників засобами сучасної української літератури (на прикладі роману Ірен Роздобудько «12, або Виховання жінок, непридатних до життя») // Українська та світова література в сучасному контексті : матеріали ІІ Всеукр. наук.-практ. конф. (Ніжин, 15 бер. 2013 р.) / відп. ред. Т. І. Бутурлим . – Ніжин : Видавець ПП Лисенко М.М., 2013. – С. 67-69. (Т. Бутурлим).
15.    Зданевич Т.  Теоретичні основи концепту «постмодерна література» в українській журналістиці ХХІ ст. // Українська та світова література в сучасному контексті : матеріали ІІ Всеукр. наук.-практ. конф. (Ніжин, 15 бер. 2013 р.) / відп. ред. Т. І. Бутурлим . – Ніжин : Видавець ПП Лисенко М.М., 2013. – С. 73-77. (Т. Бутурлим).
16.    Зданевич Т. Практичні рекомендації щодо підвищення статусу сучасної української літератури засобами журналістики // Українська та світова література в сучасному контексті : матеріали ІІ Всеукр. наук.-практ. конф. (Ніжин, 15 бер. 2013 р.) / відп. ред. Т. І. Бутурлим . – Ніжин : Видавець ПП Лисенко М.М., 2013. – С. 78-82.  (Т. Бутурлим).
17.    Католик Т.  Літературна премія імені Лесі Українки // Українська та світова література в сучасному контексті : матеріали ІІ Всеукр. наук.-практ. конф. (Ніжин, 15 бер. 2013 р.) / відп. ред. Т. І. Бутурлим . – Ніжин : Видавець ПП Лисенко М.М., 2013. – С. 129-132. (Т. Бутурлим).
18.    Бережняк О.  Видатні постаті премії «Книга року Бі-Бі-Сі» // Українська та світова література в сучасному контексті : матеріали ІІ Всеукр. наук.-практ. конф. (Ніжин, 15 бер. 2013 р.) / відп. ред. Т. І. Бутурлим . – Ніжин : Видавець ПП Лисенко М.М., 2013. – С. 132-134. (Т. Бутурлим). 
Додаток № 3
Участь  учнів у конференціях під керівництвом учителя
1. Калініна А. Особливості відповідальність неповнолітніх за порушення громадського порядку в Україні  - ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Протиправна поведінка: критерії, відповідальність, запобігання» (Ніжин, 24 травня 2013 р.) (О. Дудченко).
2. Сугакова А. Профілактика дитячої безпритульності осередками Всеукраїнського товариства «Друзі Дітей» в 1920 рр. - ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Протиправна поведінка: критерії, відповідальність, запобігання» (Ніжин, 24 травня 2013 р.)  (О. Дудченко).
3. Коваль О. Огляд життя і творчості Віслави Шимборської – ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Українська та світова література в сучасному контексті» (Ніжин, 15 березня   2013 р.) (Ю. Шлапко).
4. Лапай М. Апокаліпсис... Ілюзія чи реальність? (за трилогією Ф. Пуллмана «Темні матерії») – ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Українська та світова література в сучасному контексті» (В. Сидоренко).
5. Розум А. Функціі пейзажу у повісті А.П.Чехова «Драма на полюванні» - Міжнародна науково-практична конференція «Другі Арватівські читання» (Ніжин, 4-5 квітня 2013 р.) (В. Сидоренко).
4. Лапай М. Проблематика повісті Юрія Покальчука «Озерний вітер» – ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Українська та світова література в сучасному контексті» (Ніжин, 15 березня   2013 р.)  (Т. Бутурлим).
5. Пісня  Т. Концепція «навернення» в романі Ірен Роздобудько «Дванадцять, або виховання жінки в умовах, не придатних до життя» – ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Українська та світова література в сучасному контексті» (Ніжин, 15 березня   2013 р.) (Т. Бутурлим).
6. Шевченко А.  Повість Ю. Покальчука «Озерний вітер» як зразок романтично-міфологічної української прози – ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Українська та світова література в сучасному контексті» (Ніжин, 15 березня   2013 р.)  (Т. Бутурлим).
7. Калюжина А.  Мала прози Яни Дубинянської («Корабель жінок») – ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Українська та світова література в сучасному контексті» (Ніжин, 15 березня   2013 р.)  (Т. Бутурлим).
8. Бережняк О.  Сильний тип жінки в романі Дари Корній «Тому, що  ти є– ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Українська та світова література в сучасному контексті» (Ніжин, 15 березня   2013 р.)  (Т. Бутурлим).
9. Кривуця К.  Психологія кохання в романі Ірен Роздобудько «Якби…» – ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Українська та світова література в сучасному контексті» (Ніжин, 15 березня   2013 р.) (Т. Бутурлим).
10. Зданевич Т.  Категорія кохання в романі Люко Дашвар «Молоко з кров’ю» – ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Українська та світова література в сучасному контексті» (Ніжин, 15 березня   2013 р.)  (Т. Бутурлим).
11. Черниш Н. Використання арттерапії  в процесі вивчення роману Елізабет  Обербек «Модельєр» – ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Українська та світова література в сучасному контексті» (Ніжин, 15 березня   2013 р.) (Т. Бутурлим).
12. Мірошниченко А.  Виховання асертивності старшокласників засобами сучасної української літератури (на прикладі роману Ірен Роздобудько «12, або Виховання жінок, непридатних до життя») – ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Українська та світова література в сучасному контексті» (Ніжин, 15 березня   2013 р.) (Т. Бутурлим).
13. Зданевич Т.  Теоретичні основи концепту «постмодерна література» в українській журналістиці ХХІ ст. – ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Українська та світова література в сучасному контексті» (Ніжин, 15 березня   2013 р.) (Т. Бутурлим).
14. Зданевич Т. Практичні рекомендації щодо підвищення статусу сучасної української літератури засобами журналістики – ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Українська та світова література в сучасному контексті» (Ніжин, 15 березня   2013 р.) (Т. Бутурлим).
15. Католик Т. Літературна премія імені Лесі Українки – ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Українська та світова література в сучасному контексті» (Ніжин, 15 березня   2013 р.)  (Т. Бутурлим).
16. Бережняк О.  Видатні постаті премії «Книга року Бі-Бі-Сі» – ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Українська та світова література в сучасному контексті» (Ніжин, 15 березня   2013 р.) (Т. Бутурлим).


Додаток № 4

Участь учителів у роботі науково - практичних конференцій та семінарів

1.    Міжнародна науково-практична конференція «Другі Арватівські читання» (Т.І.Бутурлим, м. Ніжин, квітень);
2.    ІХ Міжнародна наукова конференція «Знаки питання в історії України: провінційний простір і час» (О.С. Дудченко, квітень);
3.    Міжнародна конференція «Українськими стежками Санкт-Петербурга» (В.О. Сидоренко, Київ – Санкт- Петербург, травень);
4.    Міжнародна наукова конференція  «Граматичні та семантичні аспекти функціонування мовних одиниць» доповідь: Концепт ФАЗИ в мовно-філософському осмисленні (Т.М.Сидоренко, НДУ імені Миколи Гоголя, березень);
5.    III Міжнародна науково-практична конференція «Iнформаційно-комунікаційні технології в сучасній освіті: досвід, проблеми, перспективи» тема доповіді: «Iнформаційно-телекомунікаційні технології в освіті дорослих Австралії» (О.Б.Пулінець, Львів, листопад);
6.    Всеукраїнська науково-практична конференкція «Права людини та громадянина в Україні» (О.С.Дудченко, Т.М.Шевчук, С.М.Сліпак, Р.Ю.Микитуха, Ніжинський обласний педагогічний ліцей, листопад);
7.    Всеукраїнська наукова конференція «Треті Бугайківські читання» (Ю.І.Бондаренко, Ніжин, жовтень);
8.    Всеукраїнська наукова конференція «Сучасний урок мови й літератури: проблеми, пошуки, перспективи» Ю.І.Бондаренко, м. Глухів, жовтень);
9.    Всеукраїнська науково-практична конференція «Професійна підготовка фахівців соціально-педагогічної сфери в умовах інтеграції України до європейського освітнього простору» (Л.М.Павлюк, НДУ імені Миколи Гоголя);
10.    ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Українська та світова література в сучасному контексті» (Т.І.Бутурлим, В.О.Сидоренко, Т.М.Сидоренко,  Ніжин, березень);
11.    Всеукраїнська науково-практична конференція «Механізми управління розвитком організаційної культури загальноосвітнього закладу» (Т.М.Шевчук, Київ, квітень);
12.    Всеукраїнський авторський семінар Ш.О.Амонашвілі «Гуманно – особистісний підхід до дітей в освітньому процесі» (Т.М.Шевчук, С.М.Сліпак, Київ, квітень);
13.    Всеукраїнська конференція «Проблеми освітнього і наукового контентів професійної підготовки вчителів-філологів» (Ю.І.Бондаренко,  Глухів, травень);
14.    ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Протиправна поведінка: критерії, відповідальність, запобігання» (Ніжин, 24 травня 2013 р.) (О. Дудченко);
15.    ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Українська та світова література в сучасному контексті» (Ніжин, 15 березня 2013 р.) (Т. Бутурлим, В.Сидоренко);
16.    Регіональна науково-практична конференція «Актуальні проблеми теорії та методики викладання історії, правознавства та суспільно-політичних дисциплін» (О.С.Дудченко, Ніжинський обласний педагогічний ліцей, квітень);
17.    Міська наукова конференція «Лисянський – наш земляк» (Гах І.М. м.Ніжин, травень);
18.    Регіональний практичний семінар із іноземної мови «Упровадження інноваційних технологій у процес навчання іноземним мовам учнів старшої школи» (Л.М.Павлюк, квітень);
19.    Обласне секційне засідання директорів закладів нового типу з питання «сучасні організаційно-педагогічні засади роботи з обдарованою учнівською молоддю ліцею» (Т.М.Шевчук, Чернігів, серпень);
20.    Обласний семінар для заступників директорів із навчально-виховної роботи закладів освіти нового типу  «Інноваційний підхід до організації науково-методичної роботи в гімназії» (С.М.Сліпак, Деснянська гімназія  Козелецького району, березень);
21.    Обласний практичний семінар «Впровадження інноваційних технологій у процес навчання іноземним мовам учнів старшої школи» (Л.М.Павлюк, Л.І.Петренко, Н.М.Фесенко, О.А.Палій, ніжинський обласний педагогічний ліцей, квітень);
22.    Обласний семінар-практикум для директорів закладів освіти нового типу «Державно-громадські форми управління в умовах сучасної школи» (Т.М.Котляр, Корюківка, квітень);
23.    Міське засідання ШМВ (С.О.Потебня, ЗОШ №7, грудень);
24.    Міський семінар «Навчання аудіювання», проведений методистом - представником видавництва Oxford University Press в Україні Іриною Богаєвською  (Л.І.Петренко, гімназія №16, квітень);
25.    Міський семінар«Відпрацювання з учнями вмінь і навичок порівняльного аналізу на уроках зарубіжної літератури та художньої культури» (Ю.С.Шлапко, жовтень);
26.    Міський семінар-тренінг із методики викладання англійської мови «Teaching Listening in the English Classroom», проведений Джерольдом Франком, старшим тренером з методики викладання англійської мови, Відділ преси, освіти та культури Посольства США в Україні на базі агроінституту м. Ніжина (Л.М.Павлюк, О.Б. Пулінець О.Б., жовтень);
27.    Міський семінар  «Під знаком білої плями» (зустріч із О. Забарним та А. Шкуліпою) (Т.І.Бутурлим, м. Ніжин, січень);
28.    Міський семінар «Організація навчально-виховної практики. IV курс, 2013»,  (Н.М.Фесенко, НДУ імені Миколи Гоголя, січень);
29.    Міський семінар «Підготовка до ЗНО, ДПА. Використання компаративного методу» (Т.І.Бутурлим, м. Ніжин, березень);
30.    Міський семінар проведений на базі НДУ імені Миколи Гоголя з питання підготовки та проведення відкритого уроку (Л.М.Павлюк, лютий);


Додаток № 5
Участь учнів та вчителів у конкурсах, тренінгах, творчих проектах

1.    ІV Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти України» (Т.М.Шевчук, С.М.Сліпак, Т.М.Котляр, Л.М.Павлюк, Л.І.Петренко, Т.І.Бутурлим);
2.    XVI Міжнародна виставка навчальних закладів «Сучасна освіта в Україні – 2013» у рамках якої проходив Третій Всеукраїнський конкурс на кращий веб-сайт навчального закладу «Веб-сайт обличчя успіху» (С.М.Сліпак, В.М.Струк).
3.    Міжнародний конкурс з російської мови та літератури «Русский медвежонок – 2012» (18 учасників, 1 учень показав високий результат, учитель В.О. Сидоренко);
4.    Міжнародний конкурс з російської мови та літератури «Лукоморье – 2013» (19 учасників, 6 учнів показали високий результат, учитель В.О. Сидоренко);
5.    Міжнародний математичний конкурс «Кенгуру» (8 учнів: 1 високий результат, 4- добрий, 3- учасник; учителі Л.В.Ваврикович, Н.П.Варущик, Л.М.Бойко);
6.    Міжнародний фізичний конкурс «Левеня» (5 учнів, 2 учні показали добрий результат, учитель В.М.Нахаєв);
7.    Всеукраїнський конкурс з англійської мови «Грінвіч» (26 учнів, 3 учнів показали високий результат, 2 достатній результат, учителі англійської мови Л.М.Павлюк, Л.І.Петренко);
8.    Всеукраїнська природознавча гра «Геліантус» (27 учасників, диплом І ступеня – 4 учні, диплом ІІ ступеня – 15 учнів, диплом ІІІ ступеня – 5 учнів та 3 учні отримали Грамоти, учитель С.М.Сліпак);  
9.    Всеукраїнський турнір юних інтелектуалів «Знай українське» (Мисаковець Святослав 1 місце по області, учителі Т.І.Бутурлим, А.С.Іващенко,  О.М.Рябцева);
10.    Всеукраїнський природничий інтерактивний конкурс «Колосок» (26 учнів, 15 учнів показали добрий результат,  учитель С.М.Сліпак);
11.    Конкурс наукових робіт імені В.М. Корецького для учнів 11-х класів «Права людини в сучасному світі: погляд молоді», 10 жовтня 2012 р. – 21 лютого 2013 р. (Вихор Л. – учитель О. С. Дудченко);
12.    Всеукраїнський інтерактивний учнівський конкурс юних суспільствознавців «Кришталева сова – 2013» (А. Калініна, В.Котляр - диплом І ступеня; Т. Жуков, А.Сугакова, О.Жук, С. Іванова, А. Демченко, К.Обухова  – диплом ІІ ступеня; Л.Вихор – диплом ІІІ ступеня; учитель О.С. Дудченко);
13.    Всеукраїнський конкурс «Патріот» (31 учасник, 12 учнів показали високий результат, учитель О. Рябцева);
14.    Всеукраїнський конкурс із німецької мови «Орлятко» (учнів, учитель Н.М.Фесенко);
15.    Всеукраїнська історико-географічна експедиція «Історія міст і сіл України» (Обухова Ксенія, Демченко Анна, Терещенко Анастасія, учитель Р.Ю.Микитуха);
16.    Всеукраїнський конкурс науково-дослідницьких робіт  учнів-членів Малої академії наук України «Джерела духовності»  (Обухова Ксенія, Демченко Анна, Терещенко Анастасія, учитель Р.Ю.Микитуха);
17.    Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя конкурс  «Молодий науковець – 2012» (О.С.Дудченко, І місце);



Додаток № 6

Участь у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робі МАНУ

№ п/п    Секція    Місце    ПІБ учня    Клас, курс    ПІБ наукового керівника
1
    Українська література    І    Кушніренко Юлія    Ін. мов, ІІ    Капленко О.М.
2    Всесвітня історія     І    Демченко Анна     Ін. мов, ІІ    Микитуха Р.Ю.
3    Українська мова    ІІ    Кривуця Катерина     Ін. мов, ІІ    Бойко Н.І.
4    Журналістика    ІІ    Зданевич Тетяна    Муз.філ., ІІ    Бутурлим Т.І.
5    Світова література    ІІ    Лапай Марина    Муз.філ.,ІІ    Сидоренко В.О.
6    Фольклористика    ІІІ    Божина Яна    Муз.філ., ІІ    Пономаревський С.Б.
7    Основи правознавства    +    Вихор Леся    Ін.мов, ІІ    Дудченко О.С.
8    Англійська мова    +    Пахоль Владислава     Ін.мов, ІІ    Нагач Н.В.
9    Географія та ландшафтознавство    +    Дубовик Анастасія    Фіз.мат., ІІ    Афоніна О.О.
10    Соціологія    +    Обухова Ксенія    Ін.мов, ІІ    Кушерець Т.В.
11    Психологія    +    Калюжна Альона    Ін.мов, ІІ    Кучерявець В.Г.
12    Українська мова    +    Золевська марина    Муз.філ., ІІ    Кайдаш А.М.

Додаток № 7

Участь у Всеукраїнських учнівських олімпіадах з базових дисциплін:
№ п/п    Предмети    ІІІ етап    ПІБ учня    Клас, курс    ПІБ учителя
1    Астрономія    Д. І ст..    Мисаковець Святослав     Фіз.мат, І    Карпенко С.І.
2    Історія     Д. ІІ ст.    Мисаковець Святослав     Фіз.мат, І    Рябцева О. М.
        33.    Зданевич Тетяна    Муз.філ.,ІІ    
3
    Німецька мова    Д. ІІ ст.    Пісня Тетяна     Ін. мов, ІІ    Фесенко Н. М.
        Д. ІІІ ст.    Дейнека Марина    Ін. мов, І    
4    Англійська мова    Д. ІІІ ст.    Бережняк Оксана     Ін. мов, ІІ    Петренко Л. І.
        Д. ІІІ ст.    Чугунав Антон    Ін. мов, І    Павлюк Л. М.
5    Українська мова та література    Д. ІІІ ст.    Католик Тетяна    Ін. мов, ІІ    Бутурлим Т.І.
        Д. ІІІ ст.    Якубів Юлія    Ін. мов, І    Бондаренко Ю.І.
Сидоренко Т.М.
6    Біологія    Д. ІІІ ст.    Дяченко Ірина    Фіз.мат., І    Сліпак С.М.
        25    Калюжина Альона    Ін. мов, ІІ    
7
    Інформаційні технології    Д. ІІІ ст.    Бойко Сергій    Фіз.мат., ІІ    Головіна Н.О.
        Д. ІІІ ст.    Костянко Роман    Фіз.мат., І    Харченко В. М.
8    Педагогіка і психологія    Д. ІІІ ст.    Калюжина Альона    Ін. мов, ІІ    Бутурлим Т.І.

9    Фізика    15     Кичай Лілія     Фіз.мат., ІІ    Карабуля Н.В.
        18-19     Калініна Анна    Фіз.мат., І    Нахаєв В. М.

10    Математика    16-17    Литвиненко Валерія    Фіз.мат., ІІ    Варущик Н.П.
        5-9    Калініна Анна    Фіз.мат., І    Ваврикович Л.В.

11    Основи правознавства    21-22     Вихор Леся    Ін.мов., ІІ    Дудченко О. С.
        21     Басанько Аліна    Ін.мов., І    

12    Основи інформатики    14-27    Віротченко Юлія    Фіз.мат.,ІІ    Головіна Н.О.
        10    Мисаковець Святослав    Фіз.мат.,І    Харченко В.М.

13    Економіка    19-20    Віротченко Юлія     Фіз.мат.,ІІ    Петренко М.І.
        13    Бичук Альона    Фіз.мат.,І    
14    Географія    25    Лапай Марина    Муз.філ., ІІ    Гах І.М.
        17    Федорець Роман    Ін. мов, І    
15    Екологія    22    Канавець Наталія    Фіз.мат., ІІ    Мазур Н.П.
        26    Яременко Анна    Ін.мов, І    
16    Фізична культура і спорт    20    Пісоцький Олександр    Ін.мов, ІІ    Боровик В.В.
        21-22    Олексієнко Оксана    Фіз.мат., ІІ    Заплішний І.І.
17    Хімія    28    Хвостик Дмитро    Фіз.мат.,ІІ    Мазур Н.П.
        31    Кисіль Іван    Фіз.мат.,І    
18    Російська мова та література    20    Лапай Марина    Муз.філ., ІІ    Сидоренко В.О.


Додаток № 8

Показники навчальної діяльності учнів

№ п/п    Зведена інформація    Учнів    %
І    На початок І семестру    179    100
    Вибуло    4    
    Прибуло    2    
ІІ    Закінчило І семестр. усього учнів    175    100
    ІІ курс    89    100
    І курс    86    100
І курс
        І семестр    річна    І семестр    річна
ІІІ    Закінчило начання на високому рівні    7    11    8    13
    достатньому рівні (із них мають одну або дві, дев’ять 3)    27    37    31    43
    середньому рівні    53    38    61    44
ІІ курс        
ІV    Закінчило навчання  на високому рівні    12    11    13    12
    на достатньому рівні    45    58    51    65
    на середньому рівні    32    20    36    23
Разом    І семестр    річна    І семестр    річна
V    Закінчило н.р.  на високому рівні    19    22    11    13    67
    на достатньому рівні    72    95    41    54    
    на середньому рівні    85    58    48    33

Повернення до списку